Zámek Dačice

Historii, krásné procházky pro rozhlehlých zahradách a příjemný rodinný výlet do Dačic na vaší dovolené v České Kanadě Vám nabízí zámek v Dačicích. Zámek byl postaven koncem 16. století v renesančním slohu, krátce na to byl upraven barokně a na počátku 19. století empírově. Na prohlídkové trase Vás jiště zaujmou reprezentační sály s rozsáhlou portrétní galerií, renesanční klenby a zařízení vybudované v 19. století, velké empírové schodiště, obytné místnosti s empírovým zařízením a dva sály knihovny. Projdete také zrcadlovým sálem či francouzským salonem, které jsou zařízeny nábytkem s typicky empírovými motivy jako jsou šípy, kopí, zlacené tlapi a hlavy zvířat. Za zmínku zajisté stojí i výstava přírodovědných sbírek a expozice představující umělecké řemeslo empírového období. Po prohlídce na Vás již bude čekat zámecký přírodně- krajinářský park s bohatým stromořadím, keři a bylinami. Krásu zámku a přírody si můžete vychutnat u rybníčku s otrůvkem, který je součástí parku. Vyjít si můžete také ke kapličce. Dačické ubytování vám rozhodně nevyprázdní vaši kapsu, levné ubytování v jižních Čechách zajišťuje několik penzionů a hotelů Dačice.

 Bájný Hradec v noci

Nevšední zakončení Vašeho rodinného pobytu v Jižních Čechách. Přijďte se bát a udělejte si výlet do Jindřichova Hradce na hrad. Na bájném Hradci se totiž pořádají tajuplné večerní prohlídky. S průvodcem, tedy historickou postavou města, se budete toulat nočními chodbami hradu. Prozkoumáte tak méně známé místa hradu, pohlédnete do historie Hradce opředené legendami a historickými postavami. Navštívíte večerní interiéry i venkovní prostory, projdete se zšeřelým městem a zažijete Hradec, tak jak ho ještě neznáte. Dále Vás průvodci seznámí hranou formou se zajímavými události vážící se k Jindřichovu Hradci. Zbytek noci můžete strávit v jednom z levných penzionů v Jindřichově Hradci. Dovolená v Jindřichově Hradci se zkrátka vyplatí.

 Renesanční památky ve Slavonicích

Ojedinělý soubor památek můžete navštívit na výletě do Slavonic, při pobytu v Jižních Čechách. Jedná se o malebné městečko na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. V centru města Slavonice se nachází řada památek, mezi něž patří bohatě zdobené domy a historické památky postavené v renesančním, gotickém či barokním slohu. Ojedinělý je také zpřístupněný systém odvodňovacích kanálů a štol. Slavonice byly v roce 1961 zařazeny mezi památkové rezervace, zasloužil se o to především ucelený soubor renesančních domů se dvěma navazujícími náměstními, tvořící unikátní historický celek. Nejhonosnější domy se nachází na náměstí Míru a na Horním náměstí. Domy postavené v gotickém stylu a s renesanční úpravou pochází zejména z 16. století. Obdivuhodné jsou zejména štíty a průčelí domů, které zdobí sgrafitová výzdoba. Nevšední je také podzemní systém, pocházející ze 13. století. Chodby jsou ražené do skály, sloužily pro odvodnění suterénu i v případě ohrožení jako obranná a záchranná komunikace s přímými vstupy z většiny domů v historickém jádru města. Jihočeské ubytování poskytují ve Slavonicích levné penziony.
  

Česká Kanada - rodinné výlety přírodou, dlouhé túry, spaní pod širákem. Ale také mnoho významných kulturních památek, hradů a zámků. To vše nabízí svým návštěvníkům na dovolené Česká Kanada. Ubytování v České Kanadě nezajišťují pouze stany a spacáky, vybrat si můžete z široké nabídky  jihočeských levných apartmánů pro celou vaši rodinu.    

Líbí se vám článek? Pošlete ho svým přátelům:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This