TURISTICKÝ OKRUH KRÁLOVNY ELIŠKY

Město Jemnice s levným ubytováním nabízí historický rodinný výlet Jemnicí a okolím. Projděte se historickou Jemnicí, kráčejte stejnými místy, kterými kdysi procházela královna Eliška. Turistickým okruhem se postupně dostanete na ty nejzajímavější místa města Jemnice, navštívíte kulturní památky i historické skvosty v centru města. Turistický okruh královny Elišky začíná u Turistického informačního centra města Jemnice, po pár ujitých kilometrech se dostanete ke krásnému zámku. Další kroky vás povedou do židovské čtvrti. Po značkách se dostanete až k baště, kde si můžete na chvíli odpočinout a dát si něco na zub. Poté projdete kolem dávného opevnění až k Malé brance. Po jejím projití se dostanete zpátky do centra města na náměstí Svobody, zde se na chvíli zastavte u kostela sv. Stanislava. Na náměstí se můžete zajít podívat do jemnického muzea. Cesta zpátky vede přes centrum města, Husovu ulici až k informačnímu centru, od kterého jste začínali svůj turistický okruh královny Elišky. V Jemnici také najdete spoustu levných penzionů s ubytováním v Jemnici.

Vycházkový okruh Jindřichův Hradec

Aktivní dovolená v Jindřichově Hradci, aneb tříhodinový výlet Českou Kanadou v létě, který vás zavede na nejzajímavější místa ve městě Jindřichův Hradec. Jak by kde kdo předpokládal, svůj výlet začnete v Jindřichově Hradci, konkrétně na Masarykově náměstí. Tří kilometrový vycházkový okruh historickou částí Jindřichova Hradce nabízí řadu zajímavých zastavení a netradičních pohledů na nejnavštěvovanější pamětihodnosti města. U většiny zastávek se můžete seznámit díky informačním panelům s danou památkou. Velmi krásný je pohled na zámecký areál s rondelem a také bývalé koželužské domky se šindelovými střechami. Na cestě projdete Klášterskou a Husovou ulicí, kolem Gymnázia Vítězslava Nováka, poté se můžete na chvíli zastavit a posedět na lavičce v Husově sadu. Okruh pokračuje kolem řeky Nežárky, přes Zákostelecké náměstí, další zastavení je u kostela Nanebevzetí Panny Marie, další historickou pamětihodností je Jezuitská kolej. Dále se trasa ubírá pod Nežáreckou bránou, k Domu u Bradáče, do ulice Nového stavení, až ke krásné Landrasově zahradě. Přes Mlýnskou ulici se dostanete ke státnímu hradu a zámku. Poté zbývá projít přes Dobrovské náměstí a náměstí Míru, až na Masarykovo náměstí, kde vycházkový okruh začínal. Zrelaxování nabídne v Jidřichově Hradci levné ubytování, kde pohodlně strávíte váš pobyt v jižních Čechá s rodinou.

Okružní trasa Jindřichovův Hradec - Děbolín

Pokud vás láká půldenní výlet Jindřichovým Hradcem, pak čtete správně. Právě pro vás je připraven následující letní výlet Českou Kanadou na vaší dovolené v Jindřichově Hradci. Turistická trasa začíná na Masarykově náměstí v Jindřichově Hradci. Po cestě máte možnost se zastavit u Památníku legionářů v Husových sadech, u Kostela sv. Jakuba, na Vyhlídce Karla Zvěřiny, v dálce uvidíte letiště Jindřichův Hradec, a v cílové obci vašeho putování, v Děbolíně, můžete navštívit po celém kraji vyhlášenou výtvarnou dílnu. Jedna část trasy do Děbolína kopíruje cyklotrasu číslo 1148 a červenou turistickou značku, na které se můžete samozřejmě napojit a z plánované devíti kilometrové trasy sejít. Cestou vám zajisté příjdou vhod také odpočinková místa, jsou jimi kostel sv. Jakuba v Husových sadech, příjemné posezení se nachází u rybníku Polívka, či si vychutnat výhled do krajiny na vyhlídce Karla Zvěřiny. Záleží jen na vás, jak si okruh naplánujete. Hlavu složíte v levných apartmánech v Jindřichově Hradci s možností objednávky plných či polopenzích.

Česká Kanada je přímo posetá turistickými trasami určenými k rodinným výletům Českou Kanadou na vaší letní dovolené v Jižních Čechách, kterými si zpříjemníte svůj pobyt v České Kanadě. Levné rodinné ubytování jižní Čechy najdete kdekoliv na vašich túrách Českou Kanadou. 
  

Líbí se vám článek? Pošlete ho svým přátelům:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This