Jindrova naučná stezka

Celodenní výlet Jindřichovým Hradcem s rodinnou nabízí Jindrova naučná stezka. V délce jedenácti kilometrů poznáte šumějící lesy, vyšlapané lesní cesty, voňavou přírodu, cvrlikání ptáků, klid a odpočinek nedaleko Jindřichova Hradce. Stezka začíná na břehu rybníka Vajgar poblíž Slavkova lesa. Trasa v určitých místech kopíruje červenou turistickou značku, na kterou se můžete podle libosti kdykoliv napojit. Procházet budete údolím Hamerského potoka s několika vzácnými druhy z živočišné i rostlinné říše. Na stezce je umístěno 21 naučných informačních panelů, které lze rozdělit podle místa výskytu. První skupinu panelů najdete kolem rybníku Vojgar, po 4 kilometrech cesty se seznámíte s Hradcem - Jindřiš, další částí je Jindřiš - Blažejov a po dalších 3 km následuje poslední část Malý Ratmírov s odpočinkovým místem u rybníka. Stezku si můžete zpříjemnit vycházkou na Vítkův hrádek, přesněji řečeno na jeho trosky. Pokud vám dojdou cestou síly, zvolte při zpáteční cestě projížďku jindřichohradeckou úzkokolejkou. Dovolenou v České Kanadě vám zpříjemní večerní relaxace v hotelích Jindřichova Hradce s welness centrem.

 

 NAUČNÁ STEZKA GREENWAY

Netradiční stezka vás zavede na různá zákoutí Jindřichova Hradce i dál. Přitom vám představí historii řemesel tohoto kraje. Naučná stezka Greenway a vyznání vznikla za pomoci občanského sdružení ,,Na dobrých cestách", slavnostní otevření a zahájení provozu proběhlo v roce 2002. Stezka se v Jindřichově Hradci a Slavonicích napojuje na dálkovou Greenway cyklotrasu Praha - Vídeň. Celkem můžete ujít či ujet přes 120 km, projdete přes Jihočeský kraj i Vysočinu a cesta vás povede přes cyklotrasy, turistické stezky, ale také mimo ně. Na území Jindřichohradecka stezka vede po cyklotrase číslo 1113 z Jindřichova Hradce přes Strmilov do Zahrádek, kde se stezka dále dělí. Na trase jsou umístěny informační tabule, které vás seznámí s řemeslnou tradicí zdejšího kraje. Odpočinout si můžete během výletu Českou Kanadou v přístřešcích podél cesty. Noci můžete strávit ve kterémkoliv hotelu České Kanady, na který na svých cestách narazíte.

Naučná stezka Veselské pískovny

Krásný výlet Jižními Čechy do chráněné krajinné oblasti za Veselskými pískovnami. V CHKO a Biosférické rezervaci Třeboňsko se na 240 ha rozprostírá území Veselských pískoven. Hledat je můžete mezi městy Veselí nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkov. V oblasti se nachází pět od sebe oddělených štěrkových jezer, které zde vznikly po těžbě štěrkopísku v letech 1952 - 1986. Naplánujte si sem rodinnou dovolenou Českou Kanadou. Naučná stezka je dlouhá přes sedm kilometrů, na 14 zastaveních s informačními tabulemi, Vás postupně seznámí s výskytem jedinečných a chráněných druhů rostli a živočichů. Asi nejzajímavější a nejcennější částí stezky je chráněná lokalita Pískový přesyp u Vlkova. Jedná se o necelý hektar pouště s jedinečnou flórou a faunou. Veselské pískovny hostí každoročně množství sportovních akcí. Jednou z nich je Veselská hodinovka, čili rekreační vytrvalostní plavecký závod. Oblíbené jsou rekreační triatlony, při kterých zdolávají muži a ženy 500 m plavání, 20 km jízdu na kole a 7 km běh. Nejznámější je Vodácký triatlon EPPI, který navazuje na nejstarší triatlon na světě Eppie´s Great Race v Sacramentu v Kalifornii. Jedná se o 3 km běh, 12 km jízda na horském kole a 2 km jízdu lodí. Po tak namáhavém dni vám příjde vhod levné ubytování v Jižních Čechách. Pobyt v Jižních Čechách s rodinou si určitě užijete.
 

 Průvodci Graselových stezek

Pokud toužíte objevit nové turistické cíle na své dovolené v Jižních Čechách, pak byste se měli vydat při pobytu v České Kanadě s rodinou na Graselovy stezky, kde se o Vaši spokojenost postarají místní průvodci. Průvodci jsou z řad místních, oblast dobře znají, a tak vás zavedou na ty nejzajímavější místa, překvapí vás novými zážitky, postarají se o Vaši bezpečnost, nabídnout vám zábavu i poučení, zkrátka udělají Vše, abyste se zde cítili velmi příjemně a abyste si turistiku na Graselových stezkách maximálně užili. Vybrat si můžete ze třech programů. První z nich Vás v celkové délce přes 6 km zavede ze Slavonic do Maříže. Na druhé vycházce zavítáte k Vodním pilám Penikov. Prohlídnete si unikátní technickou památku vodní pily s ukázkou pořezu klád. Poslední program Vás vezme ze Slavonic do Českého Rudolce a Dolního Bolíkova. Tato trasa vás zavede k historickým památkám, uvidíte kostel, dobové mapy, plány, fotografie. Zažijete ale také něco neobvyklého. Projdete se s kozou, užijete si piknik u ohně, vyjedete si na lodi po rybnících a další.
  

Líbí se vám článek? Pošlete ho svým přátelům:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This