Expozice šicích strojů

Velmi zajímavá a nevšední expozice, která by vám neměla uniknout na dovolené v Jindřichově Hradci. Rodinný výlet Jindřichovým Hradcem vás zavede na soukromou expozici historických šicích strojů. Pobyt v České Kanadě si tak zpříjemníte o kulturní památku. Postupně se seznámíte s vývojem šicích strojů od roku 1860 do roku 1950. Součástí expozice je přes 100 šicích strojů, žehličky, olejničky, dobové servisní krabičky a také veškerá dokumentace. Kromě českých výrobků, uvidíte také stroje ze zahraničí. Historie šicích strojů sahá do poloviny 18. století. Vynálezce prvního šicího stroje je Němec Weisenthal. Tento šicí stroj uměl ,,pouze" stehovat. Až o několik let poté sestavil Angličan T. Saint šicí stroj, který šil řetízkovým stehem. Byl to další Němec, B. Krems z Mayen, který v roce 1800 sestavil na tehdejší dobu opravdu dokonalý šicí stroj pro řetízkový steh. Nejcennější na tomto stroji byla jehla s ouškem ve špičce. Právě tento vynález se stal podkladem pro šicí stroje s dvojitým prošívacím stehem. Od 80. let 19. století se výroba šicích strojů rozšířila a objevila se v různých koutech světa. Za opravdového a všeobecně označovaného vynálezce prvního skutečně použitelného šicího stroje se považuje Američan E. Howe, tan v roce 1845 vyrobil šicí stroj s dvojitým prošívacím stehem a člunkem. Od té doby se šicí stroje stále zlepšovali a zdokonalovali, až do podoby, kterou známe dnes. Přijďte si proto spestřit do Jindřichova Hradce rodinnou dovolenou, levné ubytování v Jindřichově Hradci hravě najdete.

Telčský dům

Zajímá Vás historie a legendy města Telč a blízkého okolí? Na své dovolené v Jižních Čechách s rodinou zavítejte do města Telč a udělejte si výlet do Telčského domu. Na výstavě je ke shlédnutí řada legend ztvárněných zábavnou formou z keramiky. Prohlédnout si také můžete zrekonstruované sklepní prostory. V dobách dávno minulých obývali gotický dům obchodníci, spisovatel, řezník, konšelé a mistr knoflíkářský. Expozice je dlouhá přibližně 220 m2 a přibližná doba prohlídky je 30-60 minut. Dům je rozdělen do tří částí, sklepení je určené otrlým návštěvníkům, přízemí pro intelektuály a učence a patro je rájem tatínků a dětí. Expozice nabízí keramické nástěnné příběhy, předměty z minulosti, skřítky, okénko s výhledem do podzemí, veselé městečko skřítka Telčáka, tajemné zrcadlo, vláčky, tunely a mosty, magickou kouli, různé hry a další nástrahy. Pokud hledáte odpočinek, pobavení i poučení je Telčský dům ta správná volba pro letní výlet v České Kanadě. Pokud se vám v Telči zalíbí, můžete se v Telči ubytovat v levných penzionech, které ocení celá vaše rodina.

Slavonické podzemí

Dovolená ve Slavonicích poskytuje řadu záhadných návštěv. Město Slavonice patří nejen k městům významným na historii, málokdo ví, že pod převážnou většinou domů na náměstí, se skrývá poměrně členitý a doposud ne zcela zmapovaný systém středověkých podzemních chodeb.Pojďme si proto významné slavonické podzemí představit blíže. V dnešní době známá prozkoumaná část podzemí měří přes 1, 3 km a nachází se v hlobce 4 - 7 metrů pod povrchem. Slavonická Stavební huť zpřístupnila část podzemí pro veřejnost v roce 1998. Projít můžete dvě prohlídkové trasy, které se liší v náročnosti. Délka tras je u jednoduché 130 m a 300 m u náročné. Průměrná výška chodeb je 1, 5 m a šířka 40 - 60 cm. Slavonické podzemí je přístupné, a tak je velmi oblíbené pro výlety Slavonicemi turisty, kteří jsou ve Slavonicích ubytovaní nebo jsou na dovolené v Jižních Čechách. Délka prohlídky je 20 minut u jednoduché a 60 minut u náročné. Dalším lákadlem může být i to, že náročná trasa není osvětlená. Každá trasa má zastávky s průvodcem. Na trase uvidíte například původní kamennou obezdívku těžebních míst, vodní jímky a záseky pro ukládání svítidel. Neváhejte a navštivte město plné historie.
  

V jižních Čechách máte možnost podniknout mnoho výletů Českou Kanadou s rodinou. Na rodinné dovolené v České Kanadě si rozhodně vyberete z nepřeberného množství tipů na výlet jižními Čechy. Pobyt v České Kanadě si nezapomeňte zpříjemnit útulným ubytováním Česká Kanada, které seženete za příznivé ceny. 

Líbí se vám článek? Pošlete ho svým přátelům:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This